Meliha Yazıcıoğlu Slider

Prof.Dr. M. Burcu Irmak Yazıcıoğlu

ADAY ÖĞRENCİ

Meliha Yazıcıoğlu

Burcu IRMAK YAZICIOĞLU 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 1998 yılında Bilkent Üniversitesi Mühendislik ve Fen Bilimleri Enstitüsünde Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden yüksek lisansını, 2003’te aynı bölümden doktorasını aldı. Prof. Dr. IRMAK YAZICIOĞLU 2013 yılında Haliç Üniversitesinde Doçent ve 2018’de Profesör oldu.

Prof. IRMAK YAZICIOĞLU 2009 yılından bugüne Haliç Üniversitesinde öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Moleküler biyoloji, genetik ve kanserin moleküler mekanizmaları konularında çeşitli lisans ve lisansüstü dersleri vermektedir. Kanserin moleküler mekanizmalarının anlaşılması üzerine uzmanlaşmıştır ve bu konuda bilimsel çalışmalarını yürütmektedir. Başta karaciğer ve mide kanseri olmak üzere, kanserogenezde tümör ilişkili genetik değişikliklerin tanımlanması ve bu değişikliklerin neden olduğu fenotipik bozuklukların aydınlatılması konularında bilimsel araştırmaları, projeleri ve yayınları vardır.

Prof. Dr. Burcu IRMAK YAZICIOĞLU, akademik kariyeri boyunca Haliç Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde Dekan Yardımcılığı ve Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünde Bölüm Başkanlığı idari görevlerini üstlenmiştir. 2019 yılından itibaren Haliç Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

Detaylı CV

Makaleler
Bildiriler
Kitaplar
Yayınlar