Programlar
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Psikoloji Yüksek Lisans Programı

Psikoloji Anabilim Dalında uygulamalı tezsiz yüksek lisans programı 2004-2005 yılında eğitim ve öğretime açılmıştır. Psikoloji (Tezsiz) Yüksek Lisans Programı, psikoloji alanında ileri düzeyde ve uygulamalı eğitim vermeyi amaçlamaktadır.

Tezsiz Yüksek Lisans olarak hazırlanan program, psikolojinin alt alanlarına yönelik temel dersleri (sosyal psikoloji, gelişim psikolojisi, bilişsel psikoloji, klinik psikoloji), bu dersleri destekleyecek seçmeli konuları içeren yan alan derslerini ve öğrencilerin istatistik, araştırma yöntemleri ve test geliştirmede uzmanlaşmalarını sağlayacak ders ve uygulamaları kapsamaktadır. Ayrıca programın tamamlanabilmesi için öğrencilerin proje çalışmalarında da başarılı olmaları şarttır.

Geleceğin meslekleri arasında önemli bir konuma sahip olan psikoloji mezunlarının çalışma alanları oldukça fazladır. Psikoloji alanında kendini geliştirmek ve daha iyi iş imkanları yaratmak isteyenlerin yüksek lisans eğitimi alarak uzmanlaşmaları yararlı olacaktır.

Psikoloji Yüksek Lisans Programını;

• Lisans eğitimini, Psikoloji ve Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanlarında tamamlamış olanlar,

• Psikoloji Bölümü dışından mezun olmuş ancak psikoloji bilim dalına ilgi duyan ve bu alanda kariyer yapmak isteyenler,

• Tüm özel ve kamu kuruluşlarında ( hastaneler, psikiyatri klinikleri, mahkemeler, okullar, üniversiteler, halk sağlığı merkezleri, cezaevleri..v.b) Psikoloji Yüksek Lisans mezunu olarak çalışmak isteyenler tercih edebilirler.