Müdür Slider

Prof.Dr. Hatice Yorulmaz

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Müdür

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Biyoloji bölümü, yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi   Fen Bilimleri Enstitüsü,  doktora eğitimini  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Temel Bilimler Fizyoloji Anabilim Dalı’nda tamamladı.  2012 yılında Fizyoloji Anabilim Dalı’nda doçentlik ünvanını kazandıktan sonra, 2018 yılında Fizyoloji Profesörlüğü’ne atandı.

2005 yılından beri Haliç Üniversitesi Hemşirelik, Sağlık Bilimleri ve Meslek Yüksekokullarında Fizyoloji I, II, Tıbbi Biyoloji I, II derslerini vermektedir. 2010-2012 yıllarında İstanbul Arel Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulunda, 2010-2018 yıllarında Bilgi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde, 2019 yılı itibariyle Fenerbahçe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde Fizyoloji derslerini vermektedir.

2010 yılında Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu’nda Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı olarak görev aldı. Haliç Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi Koordinatörü ve Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Dergisi editörü olarak görev yapmaktadır.

Çok sayıda yüksek lisans öğrencisine tez danışmanlığı yapmıştır.  26 adet projede görev almıştır. Prof.Dr. Hatice Yorulmaz’ın 36 adet Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makalesi, 60 adet Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan bildirisi, 11 adet Ulusal hakemli dergilerde yayımlanan makalesi, 41 adet Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan bildirisi bulunmaktadır. Alanıyla ilgili birçok kurs ve seminere katılmıştır.

Türk Fizyolojik Bilimler Derneği ve Metabolik Sendrom Derneği üyesidir.

İstanbul Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi Uluslararası Bilime katkı ödülleri ve Haliç Üniversitesi 2018-2019 Yılın en iyi Akademik Performans Ödülü’ ne hak kazanmıştır. Doktora eğitimi süresince kan-beyin engeli alanındaki çalışmalarda deneyim kazandı. Farklı alanlardaki çalışmaların yanında, Hipertansiyon, Diyabet, Epilepsi, Sepsis, Kolit oluşturulmuş sıçanlarda beyin, böbrek, karaciğer, kas gibi dokularda terapötik potansiyeli olan ajanların etkinliğinin doku ve hücre düzeyinde incelenmesi amacıyla deneysel çalışmalar yapmaktadır.

 

Detaylı CV

Makaleler
Bildiriler
Kitaplar