Programlar

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Grafik Tasarım Yüksek Lisans Programı

Grafik Tasarım Bölümü, öğretim dönemine 2007-2008 yılı itibariyle başlamıştır.

Grafik Tasarım Yüksek Lisans Programının amacı, dört yıllık lisans eğitimleri boyunca, resim, yazı ve fotoğraf elemanlarını kullanarak, bir fikri en doğru biçimde görselleştirme konusunda çalışan öğrencilerin, uzmanlaşmayı düşündükleri konularda bilgilerini ve yaratıcı yönlerini geliştirmelerini ve yeni buluşlara yönelmelerini sağlamaktır.

Yaşamımızın her alanında etkin rol oynayan Grafik Tasarım, teknolojik değişime paralel olarak sürekli gelişmektedir. Bu nedenle, her geçen gün farklı iş olanakları oluşmaktadır.

Grafik Tasarım Yüksek Lisans Programını;

· Lisans eğitiminde Grafik Tasarım bölümünden mezun olanlar,

· Grafik Tasarım Bölümü dışından mezun olmuş ancak Grafik Tasarım bölümüne ilgi duyan ve kendini bu alanda geliştirmek ve uzmanlaştırmak isteyenler,

· Reklam ajansları, grafik tasarım büroları, matbaalar, yayın kuruluşları, reklam ve tasarım departmanı olan tüm özel ve kamu kuruluşlarında Grafik Tasarım Uzmanı olarak çalışmak isteyenler,

· Akademik kariyer yapmak isteyenler tercih edebilir.

 Kampüs Bilgisi 5. Levent 

Anabilim Dalı Başkanı Mesajı

Günümüzün ve geleceğin en geçerli mesleklerinden biri olan grafik tasarım ayakkabımızın altındaki minicik logodan, gözlüğümüzün kenarındaki markaya kadar, trafikte ihtiyacımız olan trafik işaretlerinden, evde karıştırdığımız kitapların içerisindeki o güzel illüstrasyonlara ve dijital çağı kovalayan bütün programların ara yüzlerine kadar hayatımızın içinde bir alandır.

Bir dünya üniversitesi olma vizyonuyla faaliyet gösteren okulumuzun GSF Grafik Tasarım Bölümünde tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarımız mevcuttur. Vizyon sahibi, dünya çapında üretim yapma kapasitesine sahip birer tasarımcı olarak yetiştirmek istediğimiz öğrencilerimiz için bölümümüzde Mac ve PC laboratuvarlarında özellikle web tasarımı, video, video art, animasyon, dijital tasarım, dijital reklam tasarımı, yeni medya, dijital illüstrasyon, sosyal medya derslerine öncelik verdiğimiz günceli takip eden müfredatımızla fark yaratıyoruz. Ayrıca baskı ve fotoğraf atölyelerimiz her zaman öğrencilerimizin çalışmalarına açık olarak tutuluyor.

Bölümümüzün en önemli ayrıcalıklarından biri olarak sektör akademi işbirliğinin yarattığı ivmeyle özellikle sektör deneyimli eğitim kadrolarımızla öne çıkıyoruz. Öncü, sürekli kendini yenileyen ve sektörün nabzını tutan araştırma, tez ve proje çalışmalarımızla öğrencilerimizi iş hayatının bütün ihtiyaçlarına cevap verebilen, çalışma hayatına hazır olarak mezun ediyoruz.  

Grafik Tasarım Yüksek Lisans programımız; grafik tasarım bölümünden mezun olanlara da, alan dışından mezun olmuş ancak grafik tasarıma ilgi duyan ve kendini bu alanda geliştirmek isteyenlere de açıktır ve kamu kurumları ve özel firmaların reklam ve tanıtım alanlarında, global ya da ulusal tam hizmet reklam ajanslarında, markalaşma ajanslarında, dijital reklam ajanslarında, yeni medya reklamcılığında, sosyal medya tasarımında ve yönetiminde, animasyon ve çizgi film stüdyolarında, prodüksiyonda, post prodüksiyonda, pazarlamada, iletişim ve yayıncılık gibi çok sayıda alanda; sanat yönetmeni, web tasarımcı, dijital sanat yönetmeni, sosyal medya tasarımcısı, sosyal medya uzmanı, animasyon tasarımcısı, karakter tasarımcısı, görsel efekt tasarımcısı, motion grafik tasarımcısı, storyboard sanatçısı, görsel yönetmen veya illüstratör olarak iş bulmak isteyenler ve akademik kariyer yapmak isteyenler için en doğru tercihtir. Alanımızı veya güzel sanatları seven herkesi kocaman ailemizin yeni bir üyesi olarak  Haliç’te aramızda görmek istiyoruz.

Grafik Tasarım Yüksek Lisans Programı Anabilim Dalı Başkanı