Programlar

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

İşletme Yüksek Lisans Programı ( İngilizce )

İşletme Yüksek Lisans programı öğrencilere yüksek seviye uzmanlık sunarak öncü uluslararası işletmelerde çalışmasını amaçlar. Bu programda katılımcıların önceki eğitimlerinin sadece işletme olmasını beklemeden sadece yönetimsel değil aynı zamanda akademik kariyer yapmalarını destekler. Sunulan bu uzmanlık finans, muhasebe, pazarlama, üretim/yöneylem yönetimi ve örgütsel davranış alanlarını kapsar.

Bizim programımızın en önemli hedeflerinden biri katılımcıların oldukça rekabetçi iş dünyasında ihtiyaç duyacakları analitik, detaylı eğitimi sunarak onların gerçek hayatta karşılaşabilecekleri güncel stratejik, yönetimsel ve sektörel gelişmelere hazırlamaktır.

Haliç Üniversitesi bünyesinde sunulan bu yüksek lisans programı adaylara pratik uzmanlık eğitimiyle birlikte problem çözme becerisini sunmaktadır.

İşletme Yüksek Lisans Programı;

 • Lisans eğitimlerini İşletme, Ekonomi ve Yönetimsel Bilimler bölümlerinde tamamlayanlar için,
 • Lisans eğitimlerini İşletme, Ekonomi ve Yönetimsel Bilimler bölümleri alanlarının dışında tamamlayanlar fakat kamu ve özel sektörde meslek edinmek ve mesleği olup da işletme alanlarında kariyerini ilerletmek isteyenler için,
 • Bilgi ve yeteneğini ilerletmek isteyen deneyimli özel ve kamu sektörü müdürleri için,
 • Teknik alanlarda veya uzmanlık gerektiren işlerde tecrübesi olan, mesleğini değiştirmek isteyen, yeni iş başvurusu yapanlar veya geniş anlamda yönetici pozisyonlarına yükselmek isteyenler için,
 • Akademik kariyer yapmayı düşünenler için (Doktora v.s.)

Uygundur.

Bu program, bilgi teknolojileri ve işletme bilimi ışığında çevrimiçi, veritabanı destekli bilgisayar laboratuvarları ve görsel eğitim araçlarıyla zenginleştirilmiştir.

Başvuru Şartları:

Program Kotası (Tezli): 15 kişi

Program Kotası (Tezsiz): 30 kişi

4 yıllık lisans programlarından mezun olan öğrenciler başvuru yapabilirler. Tüm uluslararası öğrencilerin yurtdışındaki Üniversitelerden aldıkları lisans diplomaları Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) tarafından tanınmalı ayrıca yabancı uyruklu öğrenciler başvurularında YÖK denklik belgelerini sunmalıdır. Aksi taktirde başvurular geçersiz sayılacaktır.

 • Akredite bir kurumdan lisans derecesi* (* yurtdışından mezun olanların dereceleri YÖK tarafından tanınmalıdır)
 • Gerekli minimum not ortalaması puanı: 4 üzerinden 2.00 veya 100 üzerinden 60.
 • İngilizce yeterlilik şartı: Başvuranlar YDS-YÖKDİL: 65 puanına sahip olmalıdır.
 • Mezun olunan lisans programı transkripti.
 • Tüm uluslararası öğrencilerin yurtdışındaki Üniversitelerden aldıkları lisans diplomalarının Türkiye Yüksek Öğretim Kurulu tarafından tanınması gerekmektedir. Bu süreç öğrenci adına Haliç Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından yürütülecektir.
 • Lisans derecesi Türkiye dışındaki üniversitelerden olan Türk öğrencilerinden YÖK'e bireysel başvuru yaparak denklik belgesi vermeleri beklenmektedir.

Türk adaylardan lisans programından mezun olmakla birlikte Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES)’ndaki sayısal alandan en az 55 puan almış olması beklenmektedir.

 Kampüs Bilgisi 5. Levent