Programlar

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı

Anabilim Dalı Başkanı Mesajı

Klinik psikoloji yüksek lisans programımız, duygusal ve davranışsal sorunların sağaltılmasına destek olmayı sağlayan psikopatoloji bilgisi, psikolojik değerlendirme yöntemleri, vaka analizi, klinik görüşme becerileri gibi dersleri içermektedir. Farklı psikoterapi yöntemleri tanıtılmakta, öğrencilerin yapacakları uygulamalarda mesleki etik doğrultusunda hareket etmeleri hedeflenmektedir. Bilimsel araştırma süreci sonucunda öğrencilerin üreteceği tezlerde yol göstermesi için istatistik ve araştırma yöntemleri dersi verilmektedir. Zorunlu derslerin dışında yine psikoterapi ve psikopatoloji bilgisini geliştirmeye yönelik seçmeli dersler de mevcuttur. Teze hazırlık amacıyla seminer, uygulama alanına hazırlık amacıyla alan stajı bu yüksek lisans bölümümüzde bulunmaktadır.

Klinik psikoloji yüksek lisans bölümünden mezun olan öğrenciler, çok çeşitli alanlarda çalışma imkanı bulabileceklerdir. Bunlardan bazıları, hastaneler, toplum sağlığı merkezleri, çocuk evleri, kadın sığınma evleri, psikiyatri merkezleri, sivil toplum kuruluşları şeklinde sıralanabilir. Ayrıca tezli yüksek lisans sonrasında akademik alanda doktora programlarına devam edebilirler.

Hedefimiz mesleki değerleri önemseyen, etik ilkelere bağlı, sorumluluk sahibi, bilimsel gelişmeleri sürekli olarak takip eden, araştırmacı ve sorgulayıcı, eleştirel düşünme becerisine sahip, farklılıklara saygı gösteren klinik psikologlar yetiştirmektir.

Sizleri Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji programı bünyesinde görmekten mutluluk duyarız.

Dr. Öğr. Üyesi Burcu TÜRK

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Anabilim Dalı Başkanı


 Kampüs Bilgisi 5. Levent