Programlar

LİSANS - ÖNLİSANS ADAY ÖĞRENCİ

Psikoloji Yüksek Lisans Programı

Anabilim Dalı Başkanı Mesajı

Psikoloji yüksek lisans programımız, lisansı psikoloji olan öğrencilere multidisipliner çalışma alanında yol gösterici olmak, lisansı farklı bölümlerden olan öğrencilere ise kendi alanlarında psikoloji ile ilgili farkındalık kazandırma ve bunu çalıştıkları alanlara uygulama hedefi taşımaktadır. Psikolojik değerlendirme, görüşme becerileri, akademik alanda ilerlemek ya da bu alanı takip edebilmek için ileri araştırma yöntemleri, sağlık psikolojisi, endüstri psikolojisi, adli psikoloji, eğitim psikolojisi, sosyal psikoloji, bilişsel psikoloji gibi çeşitli alanlara yönelik dersler bulunmaktadır. Zorunlu dersler dışında daha spesifik alanlara yönelik seçmeli dersler de mevcuttur. Tezli programda teze hazırlık amacıyla seminer dersi bulunmaktadır.

Psikoloji yüksek lisans programından mezun olan öğrenciler sağlık, endüstri, adli alanlarda kendilerini geliştirmeye ve farklı kurumlarda çalışma yeterliliğine sahip olacaklardır. Ayrıca tezli yüksek lisans sonrasında akademik alanda doktora programlarına devam edebilirler. Klinikler dışındaki alanlara psikoloji bilgisinin dahil edilmesi ve uygulamalarda kullanılması kalitenin arttırılması için son derece önem taşımaktadır.

Hedefimiz mesleki değerleri önemseyen, etik ilkelere bağlı, sorumluluk sahibi, bilimsel gelişmeleri sürekli olarak takip eden, araştırmacı ve sorgulayıcı, eleştirel düşünme becerisine sahip, farklılıklara saygı gösteren uzman psikologlar yetiştirmektir.

Sizleri Haliç Üniversitesi Psikoloji programı bünyesinde görmekten mutluluk duyarız.

Dr. Öğr. Üyesi Burcu TÜRK 

Psikoloji Yüksek Lisans Programı Anabilim Dalı Başkanı

 Kampüs Bilgisi 5. Levent